20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаСе пopoди Aвгaниcтaнкaтa кoja cинoќa пpиcтигнa вo Македонија

Се пopoди Aвгaниcтaнкaтa кoja cинoќa пpиcтигнa вo Македонија

Здраво машко бебе роди од 3 килограми и 200 грама роди Авганистанката која доцна синоќа пристигна во Македонија.

Таа е породена на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје. Лекарите од дежурниот тим велат дека и бебето и мајката се чувствуваат добро.

На останатите Авганистанци денеска им се прават ПЦР тестови, интернистички и педијатриски прегледи, а ќе им биде понудена и вакцинација на оние кои не се имунизирани.

Инфомакс

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...