24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаОгромното зголемување на богатството на Шилегов треба да се провери, рече Мицкоски

Огромното зголемување на богатството на Шилегов треба да се провери, рече Мицкоски

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес конференција рече дека институциите треба да ги проверат имотните листови и даночните пријави на актуелниот скопски градоначалник Петре Шилегов, бидејќи како што тој кажа постоело енормно зголемување на неговата материјална состојба.

– Гледаме дека имаме енормно зголемување на богатството на скопскиот градоначалник. Добро е да се провери неговата даночна пријава од страна на институциите, имаме Финансиска полиција, Управа за јавни приходи, Антикорупциска комисија некла ги проверат имотните листови на господинот Шилегов, нека ги проверат неговите даночни пријави и многу лесно, еден плус еден ќе дојдеме до два и ќе дојдеме до одговорот на оваа дилема што деновиве скопјани се погласно ја зборуваат, рече Мицкоски.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...