20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаСреќно сине! Министрите си ги испратија децата на училиште.

Среќно сине! Министрите си ги испратија децата на училиште.

Училишната година започна со физичко присуство за сите ученици. Конечно, детскиот џагор се врати во училиштата, што посебно ме радува, напиша министерката Царовска на својот Фејсбук профил, каде објави фотографија со нејзиното синче, како го испраќа на училиште.

Исто така и министерот за правда, Бојан Маричиќ го испрати својот син на училиште.

-На сите ученици им посакувам многу здравје, знаење и дружење во новата учебна година. Вие сте нашата иднина. Среќно сине, напиша тој.

Извор:ММС

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО