20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: Јас знам дека децата знаат зошто ги носат маските и зошто...

Заев: Јас знам дека децата знаат зошто ги носат маските и зошто ќе бидат малку одалечени еден од друг.

Драги ученици, почитувани родители и наставници нека ви е среќен првиот училишен ден! Ви посакувам новата учебна 2021-2022 година да започне и да се одвива во симболиката на старото нормално.

Од наставата со физичко присуство нема подобра опција и затоа ги обезбедивме сите услови за враќање на учениците во училишните клупи.

Сите сме заедно во ова и затоа апелирам за поддршка и соработка од родителите, наставниците и од учениците. Да се придржуваме до мерките, за послободни да ја поминеме оваа училишна година.

Напиша премиерот Заев на Фејзбук.
Видеото може да го погледнете Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО