-3.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Заев: Јас знам дека децата знаат зошто ги носат маските и зошто...

Заев: Јас знам дека децата знаат зошто ги носат маските и зошто ќе бидат малку одалечени еден од друг.

Translate (Eng):[gtranslate]

Драги ученици, почитувани родители и наставници нека ви е среќен првиот училишен ден! Ви посакувам новата учебна 2021-2022 година да започне и да се одвива во симболиката на старото нормално.

Од наставата со физичко присуство нема подобра опција и затоа ги обезбедивме сите услови за враќање на учениците во училишните клупи.

Сите сме заедно во ова и затоа апелирам за поддршка и соработка од родителите, наставниците и од учениците. Да се придржуваме до мерките, за послободни да ја поминеме оваа училишна година.

РЕКЛАМА

Напиша премиерот Заев на Фејзбук.
Видеото може да го погледнете Тука