29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаТука добивам нега каква што нема кај нас, и не плаќам ни...

Тука добивам нега каква што нема кај нас, и не плаќам ни цент за разлика од Македонија: Познатиот новинар Филе хоспитализиран во болница на Малта.

Познатиот спортски новинар Игор Филевски – Филе пред десеттина години замина на Малта, од каде што минатата година известуваше за тамошната ситуација со вирусот.

Тој објави фотографии на „Фејсбук“ додека лежи во болничка постела на Малта по што многумина се загрижија за неговата здравствена состојба. Тој не објасни која е причината за неговата хоспитализација.

„Добро утро, иако за мене не е, но ќе биде. Сакам да одбележам дека вторпат лежам во болница, вторпат на државна клиника, во две држави досега и секогаш добивам неспоредливо поголема грижа и врвни здравствени услови за разлика од матичната држава во која се родив, растев и плаќав постојано даноци и здравствено
осигурување. И како да не ми е криво? Како да не ми е мака? Како да замижам пред тој факт? Како? А Македонија како земја и територија ќе ми остане „нааај“ секогаш во срце, каде и да сум, ама како земја“, напиша тој.

reporter

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...