29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаМалолетници претепале 36 годишен скопјанец

Малолетници претепале 36 годишен скопјанец

Вчеравечер, жител на Скопје пријавил дека во Кисела вода бил истепан од група малолетници, пренесуваат од Министерството за внатрешни работи.

На 05.09.2021 во 22.03 часот во СВР Скопје, Г.Т.(36) од Скопје пријавил дека околу 21.50 часот на подрачје на Кисела вода, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од повеќе малолетници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...