22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаПовторно нов сканал во Македонија: Ало Брза Помош? Има многу умрени на...

Повторно нов сканал во Македонија: Ало Брза Помош? Има многу умрени на гробиштата !!!!

На социјалната мрежа Тик Ток се врти видео од страна на млади дечки кои се снимале како вртат во Брза Помош.

Трагедијата е тоа што во лоша шега се потсмеваат со голем број на умрени на гробишта.

Лошо воспитување и ненормално исмевање особено со ситуација кога секој ден бројките на починати сограѓани од Ковид се триесетина, срамно однесување кон службите на Брзата помош, а уште посрамно исмевање постирано со видео на социјална мрежа кое треба да се забрани.

 

 

@bekimajdariii@hadis.sh12 @trn_ovska1 ##fypシ ##fypシ゚viral ##balkan ##balkantiktok♬ original sound – ❣

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...