30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаРоманците се плашат од Алиоски и Елмас

Романците се плашат од Алиоски и Елмас

Македонските репрезентативци утре ја пречекуваат Романија. Ќе се одигра важен дуел за двете селекции, а победникот ќе направи голем чекор напред во борбата за една од двете први позиции на табелата во групата „Ј“ во мундијалските квалификации.

Романските медиуми ја анализираат Македонија, популарниот „Про Спорт“ пишува дека со пензионирањето на Пандев, Романија се „ослободила“ од еден голем товар, но како против Езѓан Алиоски и Елиф Елмас? Во фокусот на анализата е популарниот Џани но и Елмас.

„Го немаат Пандев, имаат проблем со нападот, Елмас и Алиоски се двете најважни имиња во нивниот состав. Посебно треба да се обрне внимание на Алиоски, тој е офанзивен лев бек, опасен од сите позиции, има убиствен продор, и незгоден шут“ – пишува Про Спорт“.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...