20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Шопова: Модуларни болници изградени без спазување на стандарди!!! Како ДСЗИ дозволи...

Д-р Шопова: Модуларни болници изградени без спазување на стандарди!!! Како ДСЗИ дозволи да се пуштат во употреба!?

Модуларни болници изградени без спазување на стандарди!!! Како ДСЗИ дозволи да се пуштат во употреба!??? запраша д-р Жаклина Шопова, инфектолог, вработена на ЈЗУ „Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби“ – Скопје

Таа во својата фејсбук објава прашува каде се задолжителните обуки за брза евакуација на пациентите и вработените во здравство!?

Колку жртви има од твојата неспособност Филипче и неспособноста на целата Влада??? ОДГОВОР НЕ Е ПОТРЕБЕН : УШТЕ ВЕЧЕРВА ДА СИ ОДИТЕ !!!
Сочувство до сите семејства кои вечерва имаат огромна загуба! – напиша Шопова.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...