20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаМинистерот за здравство, Венко Филипче итно се упати за Тетово

Министерот за здравство, Венко Филипче итно се упати за Тетово

Министерот за здравство, Венко Филипче итно се упати за Тетово каде што доцна вечерва избувна пожар во Ковид центарот, пишуваат ТВ 21.
Да, се упатувам кон Тетово, кратко одговорил Филипче за ТВ21.

Неколку противпожарни екипи се на терен, се обидуваат да го стават под контрола огнот, пишува ТВ 21.

Тие додаваат и дека според неофицијални информации, имало и повредени лица.

Во моментов се движам накај Тетово каде, за жал, има пожар во Ковид центарот. Во најскоро време по увид на состојбата ќе споделиме официјални информации што точно се случува. Апелирам за смиреност додека ги чекаме деталите за несреќата, напиша Филипче на твитер

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...