Пендаровски: Сочувство до семејствата и роднините на починатите во страшната трагедија

Претседателот на земјава изрази сочувство до семејствата и роднините на починатите во страшната трагедија која се случи вечерва во Ковид-центарот во Тетово.


Сочувство до семејствата и роднините на починатите во страшната трагедија во Ковид-центарот во Тетово. На повредените им посакувам успешно закрепнување, се вели во изјавата на Претседателот Стево Пендаровски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here