29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаВонредна вест: Гори Ковид-центарот во Тетовска болница, неофицијално има и повредени !!!

Вонредна вест: Гори Ковид-центарот во Тетовска болница, неофицијално има и повредени !!!

Гори Ковид-центарот во Теттовска болница. На местотото интервенираат и пожарните екипи. Во моментов не се познати причините за пожарот, ниту дали има евентуални жртви. Но болни и изгорени повредени се изнесуваат зградата во колички. Зградата е целосно изгорена.

Пожарот е активен речиси половина час, но нема знаци за смирување, густ чад и пламен се шири наоколу.

Во тетовскиот Ковид-центар има 84 хоспитализирани болни.

З. АНДОНОВ СДК.МК

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...

Вработена во скопска игротека избркала дете болно од церебрална парализа

МАКЕДОНИЈА Вработена во скопска игротека избркала дете болно од церебрална парализа, обвинета за дискриминација Автор: Деск 4NEWS.MK 18/06/2024 11:47 Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) утврдила дека...