20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаГраѓаните не го криеја гневот: Заев и Ахмети „исвиркани“ во Тетово

Граѓаните не го криеја гневот: Заев и Ахмети „исвиркани“ во Тетово

Со силно „УА“, синоќа беа пречекани Али Ахмети и Зоран Заев во Тетово, откако после прославата се упатија кон модуларната ковид болница.

Kамерата на „Клан Македонија“ го улови моментот кога премиерот Зоран Заев и неговиот коалиционен партнер Али Ахмети пристигнаа на местото на несреќата во Тетово, каде вчера најмалку 14 лица загинаа во пожарот кој ја пеплоса модуларната ковид-болница.

И Заев и министерот за здравство Венко Филипче и градоначалничката Теута Арифи вчера одбија да дадат било каква изјава и избегаа од камерите и јавноста.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...