Граѓаните не го криеја гневот: Заев и Ахмети „исвиркани“ во Тетово

Со силно „УА“, синоќа беа пречекани Али Ахмети и Зоран Заев во Тетово, откако после прославата се упатија кон модуларната ковид болница.

Kамерата на „Клан Македонија“ го улови моментот кога премиерот Зоран Заев и неговиот коалиционен партнер Али Ахмети пристигнаа на местото на несреќата во Тетово, каде вчера најмалку 14 лица загинаа во пожарот кој ја пеплоса модуларната ковид-болница.

И Заев и министерот за здравство Венко Филипче и градоначалничката Теута Арифи вчера одбија да дадат било каква изјава и избегаа од камерите и јавноста.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here