22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаДрвошанов, кандидат за градоначалник на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ

Дрвошанов, кандидат за градоначалник на општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, Жан Дрвошанов е кандидат за градоначалник на општина Струмица. На претстојните Локални избори, кои ќе се одржат на 17 октомври, Дрвошанов ќе се бори за освојување на ова функција со Костадин Костадинов од СДСМ. Дрвошанов е претседател на струмичкото ВМРО-ДПМНЕ од 24 ноември минатата година, избран на седница на Извршниот комитет на ова партија. По професија е дипломиран економист, сопственик на приватна фирма за сметководствени услуги.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...