22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаПендаровски: Кога јас би бил во таква позиција, веднаш би поднел оставка

Пендаровски: Кога јас би бил во таква позиција, веднаш би поднел оставка

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за „360 степени“ вели дека доколку тој би бил во таква позиција, веднаш би поднел оставка од морални причини по пожарот во ковид центарот во Тетово.

– Ако зборуваме за кривична или правна одговорност, би почекал да заврши истрагата. Но, ако ме прашувате лично, кога не дај боже, би бил јас во таква ситуација, не би чекал ниту секунда, веднаш би поднел оставка од морални причини, вели Пендаровски во интервјуто што вечер ќе биде емитувано на телевизија „Алсат“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...