22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаМалолетник од Албанија заврши во болница - возејќи „мерцедес“ се судри...

Малолетник од Албанија заврши во болница – возејќи „мерцедес“ се судри со велешка „сканија“   

Сообраќајна незгода помеѓу малолетник од Албанија кој управувал со патничко возило „мерцедес“ и товарно возило „сканија“ со приколка управувано од 63-годишен велешанец.

– На 10.09.2021 во 08.00 часот во Струга на магистрален пат А2 Струга-Ќафасан во близина на каменолом се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со албански национални ознаки, управувано од 16 годишен малолетник од Р.Албанија, и товарно моторно возило „сканија“ со приколка со беровски регистарски ознаки, управувано од Б.О.(63) од Велес, информира МВР.

По незгодата малолетниот возач е пренесен во болницата „Св.Еразмо Охрид“ каде од доктор му се констатирани тешки телесни повреди. Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Струга.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...