29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаЛозарите гневни: Во Тиквеш не може да се влезе од истурено грозје......

Лозарите гневни: Во Тиквеш не може да се влезе од истурено грозје… (ВИДЕО)

Незадоволни од откупната цена на грозјето, лозарите денеска го истураа грозјето пред винарската визба Тиквеш, која е најголем откупувач на родот.

Лозарите од Кавадаречко-неготинскиот регион недамна протестираа…

Ниските откупни цени вчера ги извадија на протест лозарите од Неготино неодамна.

Тие побараа да се вреднува нивниот труд а предупредија дека ако останат ланските цени ќе дојде крајот на лозарството во нивниот крај.

Хоџа кажа дека министерството е отворено за решавање на сите проблеми на лозарите и дека ќе се одговори на нивните барања.

ВИДЕО ТУКА

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...