22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНиколоски: СДСМ ќе паднат на овие избори...

Николоски: СДСМ ќе паднат на овие избори…

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на „Фејсбук“ потсетува дека пред неколку месеци зборуваше дека неговиот сон е помеѓу Скопје и Солун од едниот до другиот крај на географска Македонија да се патува за час и половина до два правца.

Тогаш СДСМ велеше дека тоа е невозможно и ме навредуваше, за веќе утре да се потпишат на документ 📄што ја потврдува мојата идеја и визија❗
Дека се неспособни да реализираат било што знаеме и затоа ќе паднат на овие избори. Па ние со спремни, одговорни и стручни кадри и помош на Европската Унија 🇪🇺 ќе го реализираме овој голем проект за брза железница 🚅 меѓу Солун, Скопје, Белград, Виена и остатокот од Европа 🚄. Проект што ќе ја препороди Македонија ❗
Порака до СДСМ – во политиката најбитно е да имате визија и капацитет да го реализирате тоа за што сонувате, а го сака народот, се друго е неспособност, криминал и корупција. Затоа си одите, порача Николоски на „Фејсбук“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...