22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЗадоволство ми беше денеска да се сретнам со мноштво активни пензионери, луѓе...

Задоволство ми беше денеска да се сретнам со мноштво активни пензионери, луѓе кои што ја граделе Битола, изјави кандидатот за градоначалник Кондовски.

Задоволство ми беше денеска да се сретнам со мноштво активни пензионери, луѓе кои што ја граделе Битола и пред кои имаме обврска за нејзин развој!
Здружението на пензионери – Битола под претседателство на Даница Петличкова обединува над 20.000 членови. Здружението на пензионери инвалиди уште 1500 пензионери. Популација од чие искуство и мудрост треба да црпиме идеи и сугестии за развој на Битола.

Со претставници на двете здруженија денеска уште еднаш ги утврдивме потребите од дом за стари лица, бидејќи постоечките капацитети не се доволни, отворање на пензионерски клубови, како и изработка на социјална карта, која ќе ги прикаже реалните услови во кои живеат пензионерите и која ќе биде основа за подобрување на тие услови.
Пензионерите за мене се категорија на која гледам со длабока почит. Тоа се наши родители, баби и дедовци. Луѓе кои заслужуваат достоинствени услови за живот во опкружувањето на своите деца и внуци!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...