26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаЗабаваВидео - Гафови на Еди Рама при посетата на Меркел- можеби од...

Видео – Гафови на Еди Рама при посетата на Меркел- можеби од преголема возбуда ?

Посетата на германската канцеларка Анге Меркел на Албанија ги запали социјалните мрежи , но не поради официјалниот дел од состанокот, туку поради низата гафови кои се случиле пред почетокот на  разговорот во Палатата на бригадите, пред која бил организиран свечен пречек.

Најпрвин во Мерцедесот со кој пристигнала Меркел на состанокот со Рама, се блокирала бравата или возачот заборавил да ја отклучи вратата, па телохранителот е фатен како се мачи да ѝ ја отвори вратата на канцеларката.

Веднаш потоа следело непријатно поздравување на Рама и Меркел. Имено, поради пандемијата на коронавирусот, Ангела Меркел се поздравила со ‘тупаница’, а видно возбудениот Рама воодушевено ѝ пружил рака. После неколку моменти непријатна тишина, успеале да се ‘поздрават’.

 

 

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...