18 C
Ohrid
недела, септември 19, 2021
Почетна Забава Видео - Гафови на Еди Рама при посетата на Меркел- можеби од...

Видео – Гафови на Еди Рама при посетата на Меркел- можеби од преголема возбуда ?

Translate (Eng):[gtranslate]

Посетата на германската канцеларка Анге Меркел на Албанија ги запали социјалните мрежи , но не поради официјалниот дел од состанокот, туку поради низата гафови кои се случиле пред почетокот на  разговорот во Палатата на бригадите, пред која бил организиран свечен пречек.

Најпрвин во Мерцедесот со кој пристигнала Меркел на состанокот со Рама, се блокирала бравата или возачот заборавил да ја отклучи вратата, па телохранителот е фатен како се мачи да ѝ ја отвори вратата на канцеларката.

Веднаш потоа следело непријатно поздравување на Рама и Меркел. Имено, поради пандемијата на коронавирусот, Ангела Меркел се поздравила со ‘тупаница’, а видно возбудениот Рама воодушевено ѝ пружил рака. После неколку моменти непријатна тишина, успеале да се ‘поздрават’.

РЕКЛАМА

 

 

 

- Реклами -