18 C
Ohrid
недела, септември 19, 2021
Почетна Македонија Невакцинираните Битолчани пронајдоа нов начин на пиење кафенце, на Широк Сокак.

Невакцинираните Битолчани пронајдоа нов начин на пиење кафенце, на Широк Сокак.

Translate (Eng):[gtranslate]

Незадоволни граѓани од Битола кои се противат на мерките за задолжителна вакцинација при посетата на угостителски објекти, пиеја кафе на плоштадот Магнолија.

Исто како и Французите во Париз, така и дел од битолчани го изразија својот револт од најновите мерки.

РЕКЛАМА

Си направија пикник, си сварија кафе и повикаа на нова ваква средба на 18.09 (сабота) на истата локација.

ФОТО: ИГОР ПЕТКОСКИ

Инфомакс

- Реклами -