19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридГрадоначалникот Пецаков: Четири години заеднички пат, четири години исполнети со напади од...

Градоначалникот Пецаков: Четири години заеднички пат, четири години исполнети со напади од луѓе кои не и мислеа добро на Македонија, повторно останавме цврсто на нозе !!!

👉После 4 години заеднички пат, континуирани напади и потреси од луѓе кои не и мислат добро на партијата и државата од внатре во ВМРО ДПМНЕ, притисоци надвор од партијата па и од државата, останавме цврсто на нозе, партијата генерално стабилна и конкурентна…

👉 Успеавме и од позиција на опозиција за прв пат да се нанесе огромен пораз на власта на локалните избори во Македонија, заедно со народот

👉 Почнавме заедно од опозиција, ќе продолжиме заедно на власт и да ја водиме Македонија во вистински правец. И на овој конгрес во Скопје, иста како и конгресот во Валандово,цврсто стојам зад кандидатурата на претседателот на ВМРО ДПМНЕ и иден премиер на Република Македонија ,Христијан Мицкоски за уште еден 4 годишен мандат ‼️‼️

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...