Вознемерувачко видео од Скопје: Не можам да отидам на погреб кај мојот татко, заглавена сум во сообраќајниот метеж !!!

Само ги замолувам да ми направат простор автомобилите, за да поминам и да одам на погреб кај татко ми, рече утрово скопјанка која се најде на крстосницата кај базенот Карпош во сообраќајниот хаос низ градов.

Во Скопје утрово се случи сообраќаен колапс не само во тој дел од градот, туку и во центарот. Закочен беше и булеварот „Климент Охрдиски, од раскрсницата кај студенскиот дом „Кузман Јосифовски“ во правец кон „Партизанска“, кај Соборниот храм.


ММС

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here