1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија Зијадин Села до Заев: За жалење си Премиере !!!

Зијадин Села до Заев: За жалење си Премиере !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Првиот човек на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, врати на прозивките на премиерот Зоран Заев.

“За жалење си премиере, толку многу ве заслепи власта што не оставивте вредност во чие име дојдовте на власт, без да ja прегазите. Но, не заборавајте едно, не сме сите исти. Тешко е да се разбере зошто-то на оставката бидејќи вие тоа го немате во себе. А тоа е совестa, моралот а не власта”, напиша Села.

Претходно, по повиците на Села за оставка на Заев од морални причини, премиерот рече:

РЕКЛАМА

„Не размислувам. За Мицковски да дојде премиер? Не размислувам. Да ја користат грозотијата на најперфиден начин кога нашата нација е во најдлабока болка. Ќе дојдат кога ќе дадат идеји, кога ќе заслужат. Пусто желба за власт. Нема да се победи, додека се однесуваат вака, нема да победат“.