5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Кондовски: Битола вечерва е македонски и светски фестивалски центар! Затоа горд сум...

Кондовски: Битола вечерва е македонски и светски фестивалски центар! Затоа горд сум што сум битолчанец!

Translate (Eng):[gtranslate]

Битола вечерва е македонски и светски фестивалски центар! Затоа горд сум што сум битолчанец!
Фестивалот Браќа Манаки долги години ја одржува Битола високо на светската мапа на филмот!
Вечерва Битола го слави филмот!
Посебно е чувството да се биде дел од тој бренд.
Бренд кој не обврзува уште поенергично да ја продолжиме филмската приказна која тргнувајќи од Битола се шири низ цел свет!

РЕКЛАМА
- Реклами -