19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаИдниот советник Д-р Јоноски, средствата ќе ги донира во хуманитарни цели

Идниот советник Д-р Јоноски, средствата ќе ги донира во хуманитарни цели

Д-р Кире Јоноски, ортопед во прилепската болница, кој се најде на листата за советници на ВМРО-ДПМНЕ за Прилеп, преку својот Фејсбук профил изјави дека советничката функција ќе ја обавува волонтерски, а надоместокот ќе го донира во хуманитарни цели.

-Почитувани сограѓани, пријатели чест ми е да ви соопштам дека сум дел од победничката советничка листа на ВМРО ДПМНЕ за град Прилеп.
Најнапред да кажам дека истата ќе ја извршувам волонтерски т.е. сите парични средства што ќе ги добивам ќе ги донирам за добротворни цели и таму кај што е најпотребно.
На овој нов ангажман се решив да дадам допринос за поубав Прилеп, за Прилеп град во кој ќе биде пристојно место за живеење. Сакам да дадам пример дека граѓаните ќе бидат на прво место пред личниот интерес.

Ви ветувам дека овој мој предизвик нема воопшто да се одрази врз мојот професионален ангажман и врз пациентите, туку напротив ќе имам поголема инспирација и мотив за работа.

Македонија и Прилеп пред се – напиша Д-р Јоноски.
МАРКУКУЛЕ.МК

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...