27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаУчесник на протестите во Тетово се обиде да нападне полицајци со бекатон-плочка....

Учесник на протестите во Тетово се обиде да нападне полицајци со бекатон-плочка. (Видео)

Демонстрант во Тетово се обиде да нападне полицајци со бекатон-плочка, на протестот на кој се бараше правда за загинатите во пожарот во модуларната болница.

Вечерва на социјалните мрежи се појави ново видео од инцидентите.

Во инцидентот има 4 повредени полицајци, но има и 2 приведени.

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, соопшти дека четворица полициски службеници се полесно повредени во денешниот протест, а од слобода се лишени две лица, и тоа 52 годишник од Тетово и 31-годишник од Кичево. Полицијата во координација со јавен обвинител работи на расчистување на случајот, по што против инволвираните во настанот ќе следуваат соодветни поднесоци.Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...