10.9 C
Ohrid
недела, октомври 24, 2021
Почетна Македонија Видео од апсењето на Блерим Ахмети по протестот во Тетово

Видео од апсењето на Блерим Ахмети по протестот во Тетово

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицијата го уапси Блерим Ахмети, организатор на вчерашните протести во Тетово. Видеото може да го погледнете тука. 

Имено, вчера беа организирани протести во Тетово, каде беше побарана одговорност за трагичниот настан во модуларната болница во Тетово, каде што животот го загубија 14 лица.

РЕКЛАМА