20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаЗабаваКолачиња со ликот на Ангела Меркел по цена од 5 евра !!

Колачиња со ликот на Ангела Меркел по цена од 5 евра !!

По 16 години на чело на Германија, не постои ни најмало сомневање дека канцеларката Ангела Меркел остави трага и печат во најмоќната држава на ЕУ.

Оние кои жалат за нејзиното заминување може да си купат колачиња од марципан со нејзиниот лик.За секој Германец кој се плаши дека ке му недостига нејзиниот лик и дело, еден слаткар во Баварија смислил совршен потсетник на канцеларката– портрет од марципан.

Тоа е сувенир за сите фанови на Ангела Меркел, па и за тие кои не се. Се надеваме дека и едните и другите нејзиниот портрет од марципан ќе го стават некаде во нивната куќа, изјави Томас Кубер, менаџер на слаткарницата кој имаше идеја да се направи портрет на Меркел од колачи од марципан, пренесува newseu.cgtn.com

 

Направени се 500 колачиња кои ке се продаваат по цена од 5 евра.

Ги направивме така да може да траат најмалку две години, така што луѓето ќе може да го продолжат нејзиното траење за уште две години, додаде тој.

Всушност, тоа е повеќе слатко простување од канцеларката отколку остро кажување збогум.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...