19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКотеска до Prizma – BIRN: Кој ви ја води редакцијата и зошто...

Котеска до Prizma – BIRN: Кој ви ја води редакцијата и зошто сте олку игнорантни?

Професорката Јасна Котеска реагира на две објави на проектот Prizma.mk кој е дел од регионалниот медиумски проект БИРН од каде деновиве пред кампања за локалните избори објавуваат два текста за проект на Груевски од пред 7 години а молчат за криминалот на власта на Заев, СДСМ и ДУИ.

“Во 24 часа, 2 ударни текста на Призма Бирн за стиропорот од СК 2014. Има и други но овие се ударни.

Да ве потсетам, сега е последно тромесечие на 2021 и 7 год. подоцна со стотици натрупани општествени проблеми. Кој ви ја води редакцијата и зошто сте олку игнорантни?”, прашува професорката Котеска но не добива одговор.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...