29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаОхриѓани разочарани од градоначалникот, Пецаков води пред Георгиевски на анкетата на СДСМ!

Охриѓани разочарани од градоначалникот, Пецаков води пред Георгиевски на анкетата на СДСМ!

Константин Георгиевски, актуелниот градоначалник на Охрид и кандидат на СДСМ за престојните локлани избори не ја ужива довербата кај граѓаните на Охрид, покажува последната анкета каде како нарачател се појавува политичката партија СДСМ.

КИРИЛ ПЕЦАКОВ ВОДИ ПРЕД КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕСКИ, ГРАЃАНИТЕ НЕЗАДОВОЛНИ ОД РАБОТЕЊЕТО НА ГЕОРГИЕСКИ!

Анкетата која ја спроведува политилката партија СДСМ, а до кој анкета дојде редакцијата Охридскај,само ја птсликува реалната состојба и крајното незадовослтво кај граѓаните на Охрид од досегашното работење на Георгиески.

На прашање „Ве молам оценете ја успешноста на работењето на грдоначалникот?“, 15,5% од испитаниците одговориле дека е МНОГУ НЕСУПЕШНО, 28,7% го оцениле како НЕУСПЕШНО, или 44% од испитаниците го оцениле работењето на охридскиот градоначалник како НЕУСПЕШНО.

Само мал дел од испитаниците или 27% го оценуваат работењето на градоначалникот на Охрид Константин Георгиески како успешно, додека 28,7% воопшто не го нит оценувале работењето на градоначалникот, односно НЕМА СТАВ!

Според анкетата која ја спроведувала политичката партија СДСМ , нивниот градоначалник добил средна оценка 2,72, што преставува катастрофален податог за рејтингот на градоначалникот на Охрид Константин Георгиевски.

Н дополнително прашање за оценување на скала од 1 до 5, дали Георгиески ги исполнил очекувањата на Охриѓани, повторно Георгиески доживува реален дебакал од испитаниците.

46% од испитаниците сметаат дека градоначалникот Константин Георгиески НЕ ги исполнил нивните очекувања, додека само 25% од граѓаните сметаат дека Георгиевски ги исполнил нивните очекувања, додека 29,3% од испитаниците одговорлие дека од него не очекуваат НИШТО!


За повеќе детали Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...