20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаСведоштво за ужасните услови во Ковид центрите

Сведоштво за ужасните услови во Ковид центрите

Пациент кој 18 дена бил во Ковид центар јавно раскажа за пеколот во кој се нашол додека во јавноста власта се фали дека состојбата со пандемијата се менаџира успешно.

Пациентот во контактна емисија на ТВ24 раскажува за чашата вода побарана од пациенти, за фекалиите на душеците на кои спијат болните и за темните тоалети, за повиците за помош од на пациентите кои умирале по десетина минути и за други грозотии.

Сведоштвото може да го слушнететука.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО