10.9 C
Ohrid
недела, октомври 24, 2021
Почетна Македонија Пред избори се урива и старата конструкција на Универзална сала во Скопје.

Пред избори се урива и старата конструкција на Универзална сала во Скопје.

Translate (Eng):[gtranslate]

Почна уривањето на старата конструкција на Универзална сала во Скопје и се поставува нова, во рамките на проектот за реконструкција на концертата сала.

-Универзална сала започнува да го добива своето ново лице.
Скопје, една поинаква приказна, напиша градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил.

Од Град Скопје велат дека за дваесетина дена Универзална ќе добие нова конструкција, по што ќе почне изведбата на надворешноста и куполата, кои треба да бидат готови до крајот на годинава.

РЕКЛАМА