8.1 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Забава ГРАЃАНИТЕ СОЛИДАРНИ: По изјавата на Заев донирани над 10 000 литри бензин

ГРАЃАНИТЕ СОЛИДАРНИ: По изјавата на Заев донирани над 10 000 литри бензин

Translate (Eng):[gtranslate]

Топлото срце и широката душа на македонските граѓани повторно дојдоа до израз по денешната изјава на премиерот на Нашата Земја, Зоран Заев, кој коментирајќи го пожарот во модуларната болница во Тетово рече: “Болницата во Тетово беше без дозвола за градба и што сега, да се полееме со бензин и да се самозапалиме?”
Сатира:

Имено, само неколку минути откако го изјави ова, најпрвин на Фејсбук, а потоа и на другите социјални мрежи, луѓето започнаа да се организираат за да му помогнат на премиерот да го оствари својот генијален план и да си остане на зборот.

За сега се собрани околу 10 000 литри бензин, не вклучувајќи ги донациите од дијаспората, со кои се очекува оваа бројка да се дуплира. .

РЕКЛАМА

Tекстот е сатира, да не бидеме погрешно разберени…
За повеќе детали ТУКА

Извор:Коперација

- Реклами -