20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: Во СДСМ има квалитетни кадри кои можат да ме заменат

Заев: Во СДСМ има квалитетни кадри кои можат да ме заменат

Премиерот Зоран Заев денеска повтори дека најпрвин ќе почека истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница да се заврши, заедно со резултатите од вештачењето, по што ќе одлучи за поднесените оставки.

На прашањето дали не постои социјалдемократ кој може да го замени на премиерската функција, откако претходно изјави дека нема да даде оставка за да Христијан Мицкоски да дојде на власт, Заев одговори дека никој не е незаменлив.

-СДСМ е демократска партија со квалитетни кадри кои можат Заев да го заменат и веќе банално е ова прашање сиве овие денови, истакна Заев.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...