1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија Стојанче: Денес во Охрид започна големата НАТО вежба од областа на кризниот...

Стојанче: Денес во Охрид започна големата НАТО вежба од областа на кризниот менаџмент

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес во Охрид започна големата НАТО вежба од областа на кризниот менаџмент во организација на Центарот за управување со кризи.
Ја имавме честа вежбата да ја отвори помошникот на Генералниот секретар на НАТО, г. Џон Манза.

РЕКЛАМА