2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаОсмани ја прими третата доза од вакцината против ковид-19

Османи ја прими третата доза од вакцината против ковид-19

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на својот Фејсбук прифил објави дека ја примил третата доза од вакцината против ковид-19.

„Почитувани пријатели, примив трета доза од ваксината против Ковид 19. Ги повикувам сите кои се уште не се вакцинирале да го направат тоа уште утре“, порача Османи.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...