20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаСветЕве го иде Рамбо: Србите на Косово се исмеваат со косовските специјалци...

Еве го иде Рамбо: Србите на Косово се исмеваат со косовските специјалци !!

На социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледа како Србите се потсмеваат со косовските специјалци.

Денеска бројот на Срби на граничниот премин Јариње се зголемил во однос на минатите денови, пишуваат медиумите.

Тензиите меѓу Србија и Косово се појавија откако Приштина одлучи да не пушта возила со српски таблички да влезат во Косово и бараат нивна замена со привремени. Во општините на северот на Косово со мнозинско српско население, досега беше можно да се вози со регистерски таблички со ознаките на косовски градови, но издадени од српското Министерство за внатрешни работи. Специјалниот претставник на Европската унија Мирослав Лајчак изрази загриженост за ситуацијата на северот на Косово. Тој потврди дека денеска за ситуацијата на северот на Косово ги известил амбасадорите на земјите членки на ЕУ.

Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО