5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Мицкоски до Заев: Сетете се на малата Тамара, Монструм, Нешковски, како ги...

Мицкоски до Заев: Сетете се на малата Тамара, Монструм, Нешковски, како ги злоупотребувавте случаите за да седнете во фотелја

Translate (Eng):[gtranslate]

Ако некој злупотребувал човечки судбини за политиканство тоа е Зоран Заев, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел во „Само вистина“ на Канал 5, одговарајќи на обвинувањата на Заев за политичко профитерство во врска со случајот во модуларната во Тетово.

Мицкоски го потсети Заев како лично тој манипулираше и злоупотребуваше човечки судбини само за да дојде на власт и да седне на фотелја, притоа потсетувајќи го на случаи како малата Тамара, Нешковски, Смиљковско езеро.

– Сетете се на малата Тамара, сетете се како ги лажевте родителите на децата од Смилковско езеро, сетете се на Саздо, на Мартин Нешковски. Ако некој злоупотребувал човечки судбини за политиканство тоа сте вие. Мене тоа никогаш не ми се случило ниту ќе ми се случи, потенцираше Мицкоски.

РЕКЛАМА

– Сетете се на малата Тамара, сетете се како ги лажевте родителите на децата од Смилковско езеро, сетете се на Саздо, на Мартин Нешковски. Ако некој злоупотребувал човечки судбини за политиканство тоа сте вие. Мене тоа никогаш не ми се случило ниту ќе ми се случи, потенцираше Мицкоски.

- Реклами -