20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаНаместо асфалт низ улиците во Македонија, Патлиџани никнаа во Штип. (Видео)

Наместо асфалт низ улиците во Македонија, Патлиџани никнаа во Штип. (Видео)

Штипската улицата која со месеци се најавува дека ќе биде готова, денес наместо асфалт доби патлиџани..

За некој смешно но за некој ова е голема среќа бидеќи ќе може дома со фамилијата да си приготви шопска салата.

Кога сме кај доматите ќе го спомнеме и автопатот на вечноста Кичево Охрид, кој за жал дојдовме до заклучок дека земјиштето не е толку плодно за разлика од Штип, бидеќи изникна само трева.
ВИДЕОТО МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО