27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДали за Д-р Тони Коњановски ИФФК „Браќа Манаки“не претставува културен настан во...

Дали за Д-р Тони Коњановски ИФФК „Браќа Манаки“не претставува културен настан во Битола?!

Синоќа со прикажување на филмот „Титаниум“, во режија на Џулија Дукурно, кинематографер-Рубен Импенс, свечено беше затворено 42. издание на ИФФК „Браќа Манаки“, најпрестижната културна манифестација во конзулска Битола.

Додека некој само декларативно се појавија на свеченото отворање на ИФФК „Браќа Манаки“, онака за да бидат видени, фотографирани, за да доловат некој политички поен, во стилот „Вљубеник во филмската култура“, онака некултурно далеку од очите на јавноста НЕ се појавија на свеченото затварање! Еден од оние декларативни влубеници во Манаки е и кандидатот за градоначалник на Битола од редовите на ВМРО ДПМНЕ Д-р Тони Коњановски .

ОТВОРЕНО останува прашањето, дали на ВМРО ДПМНЕ и Д-р Тони Коњановски ништо не им значи најпрестижната културна манифестација во Општина Битола, а и во рамките на РСМ ИФФК „Браќа Манаки“?


.

.ОхридСкај

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...