5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Дали за Д-р Тони Коњановски ИФФК „Браќа Манаки“не претставува културен настан во...

Дали за Д-р Тони Коњановски ИФФК „Браќа Манаки“не претставува културен настан во Битола?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Синоќа со прикажување на филмот „Титаниум“, во режија на Џулија Дукурно, кинематографер-Рубен Импенс, свечено беше затворено 42. издание на ИФФК „Браќа Манаки“, најпрестижната културна манифестација во конзулска Битола.

Додека некој само декларативно се појавија на свеченото отворање на ИФФК „Браќа Манаки“, онака за да бидат видени, фотографирани, за да доловат некој политички поен, во стилот „Вљубеник во филмската култура“, онака некултурно далеку од очите на јавноста НЕ се појавија на свеченото затварање! Еден од оние декларативни влубеници во Манаки е и кандидатот за градоначалник на Битола од редовите на ВМРО ДПМНЕ Д-р Тони Коњановски .

ОТВОРЕНО останува прашањето, дали на ВМРО ДПМНЕ и Д-р Тони Коњановски ништо не им значи најпрестижната културна манифестација во Општина Битола, а и во рамките на РСМ ИФФК „Браќа Манаки“?


.

РЕКЛАМА

.ОхридСкај

- Реклами -