20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски: И јас би сакал Кристијано Роналдо да игра за некој македонски...

Мицкоски: И јас би сакал Кристијано Роналдо да игра за некој македонски клуб, но не може…

Ги биравме најдобрите кандидати за локалните избори. Некаде покрај анкетите, имаше и распрашување во нивното соседство, нивните колеги, блиски за нивниот карактер, дали се хумани, работливи, дали се храбри, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за изборот на неговата партија за претстојните избори.

Тој укажа дека нив како партија им се потребни мотивирани луѓе кои ќе помагаат.

-Го одбравме најдоброто во моментот со кое располагаме после анализата. Дали е идеално – не, затоа што идеално не постои. И јас би сакал Кристијано Роналдо да игра за некој македонски клуб, но нели не може. Очекувам победа со оваа екипа и поголем број на градоначалници и поголем број на гласови на листите за советници, изјави Мицкоски во интервјуто за ТВ Шења.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО