29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаНогачески: Многумина ми викаат да им дозволеше да има депонија во Дебрца...

Ногачески: Многумина ми викаат да им дозволеше да има депонија во Дебрца повторно ќе те поддржеше партијата, но јас не мислам така и не жалам за тоа !!

👉Деновиве многумина ми велат “градоначалниче можеби се ќе беше поинаку за Вас ако немавте толку тврд став против регионалната депонија”.

👉Напротив, јас мислам поинаку. Одлуката против регионалната депонија беше народна, плебисцитарна, одлука на народот на Дебрца.

👉Мојата совест ми велеше дека јас, како прв меѓу еднаквите треба да го слушам народот и за разлика од многумина кои чекаа согласност од партиската централа за да се појават на протестот , јас ја слушав мојата совест.

👉Мојата функција и нејзината жртва беше минорна во однос на опстанокот на Дебрца.

👉А Дебрца, не е само обично географско подрачје и општина.

✅Големо е името Дебрца.

Чуму ќе ни беше Партијата ако си ја уништевме општината‼

👉И затоа денес, кога Дебрца победи, во едно сум сигурен.

✅Народот на Дебрца никој никогаш не може да го победи.

➡А шолјата макијато, која ми ја подготвија во кафе барот Connect, на ден пред протестот, денес ми е уште послатка.
Напиша на социјалните мрежи градоначалникот Ногачески.
Видео:ТУКА

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...