22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаВозило во сопственост на МВР, фатено со дрога во Црна Гора?!

Возило во сопственост на МВР, фатено со дрога во Црна Гора?!

Десетици килограми дрога се откриени во возило од Секторот за борба со организиран криминал во МВР при обид да влезе на територија на Цена Гора.

Возилото на МВР се обидело да внесе огромна количина на дрога во Црна Гора завчера но црногорските гранични служби го запреле возилото и спречило внес на дрогата.

Изворите на expres.mk во црногорската полиција тврдат дека во возилото се наоѓале високи службеници на МВР но не го откриваат нивниот идентитет ниту откриваат дали се тие уапсени или протерани.

Вредноста на дрогата фатена во возилото на МВР во Црна Гора на пазарот на мало е во висина од стотици илјади евра.

Возилото предходно ја минало Албанската граница без никаков проблем но било фатено при влез во Црна Гора.

МВР засега не открива никакви детали за случајот

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...