20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицијата не шверцувала дрога, била оставена во возилото од 2016 година ...

Полицијата не шверцувала дрога, била оставена во возилото од 2016 година !!!

Двајца полициски службеници од Секторот за компјутерски криминал вчера биле фатени со дрога во Албанија, при влез во Црна Гора. Од МВР го потврдија случајот, но тврдат дека станува збор за претходно запленета марихуана која останала во возилото, скриена во бункер под седиштата. Од министерството додаваат дека двајцата службеници веќе се вратени во Скопје.

ВРАБОТЕНИТЕ ВО МВР НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ДРОГАТА И ТОА ГО ПОТВРДИЛО И АЛБАНСКОТО ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО И ТИЕ СЕ ВЕЌЕ ВРАТЕНИ ВО СКОПЈЕ, А ЗА ЦЕЛИОТ СЛУЧАЈ ГО ИЗВЕСТИВМЕ И НАШЕТО ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА НАТАМОШНО ПОСТАПУВАЊЕ И РАСЧИСТУВАЊЕ НА СЛУЧАЈОТ, СООПШТИЈА ОД МВР.

Според објаснувањето на МВР двајцата вработени во Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика за патувањето во Црна Гора задолжиле службено возило од автопаркот на министерството. Возилото било предадено во нивно владение од страна на Агенцијата за управување со одземен имот, откако претходно Царинската управа во 2016 година го запленила во акција за сузбивање на трговија со дрога.

Извор Телма

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...