6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаНе напушти уште еден бранител: Почина бившиот командир Миле Спасев-МАФИЈА

Не напушти уште еден бранител: Почина бившиот командир Миле Спасев-МАФИЈА

IN MEMORIAM Миле Спасев – Мафија. Ги известуваме сите наши припадници и симпатизери дека денеска почина наш бивши припадник, Командир во една од четите на вториот батаљон ВЕЧНА ТИ СЛАВА !, објавено е на ФБ страната Македонски Лавови.

Оние што го познаваа ќе го паметат како расположен, позитивен, комуникативен, голем патриот и хуманист. Човек кој ги сакаше луѓето, а и тие него.

Спасев беше еден од првите членови на ЛАВОВИТЕ, беше командант на Овчеполската чета. Во едно неодамнешно интервју рече дека секогаш ќе се сеќава на својата патриотска задача и завет во конфликтот 2001 година кога се жртвуваше за својата држава.

За својот придонес, во конфликтот и покажаната храброст, многу пати е наградуван и пофалуван. Затоа, Миле беше и ценет и почитуван во сите средини.

Треба да се истакне дека Миле Спасев беше фанатик и во спортот, особено на Брегалница. Беше и член на потесното раководство на Брегалница, кога живееше во Штип.

Придонесот на Миле Спасев за развојот на спортот и фудбалот во Штип е голем. Неговата поддршка, и помошта на спортските екипи се паметат.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...