17.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМијалков го заменивме со Чифлиганец. Нели не се исплатеше загревањето на домовите?“,...

Мијалков го заменивме со Чифлиганец. Нели не се исплатеше загревањето на домовите?“, реакции по највата за продажбата на Топлификација

Граѓаните не се воодушевени од купувањето на Топлификација која ќе стане уште една приватна фирма на Ванчо Чифлиганец. Односно, не се воодушевени барем оние од „Твитер“. Низа критики стигнаа, шеги, но и загриженсот. Но повеќе од јасно е дека мислењето на јавноста нема да ја промени ситуацијата на терен. Во продолжение, дел од коментарите:


Skopje1

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...