5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Македонија Heрвозата pacте: Данела Арсовска не потпадна на пpoвокациите од Caше Политико (Видео)

Heрвозата pacте: Данела Арсовска не потпадна на пpoвокациите од Caше Политико (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

На денешната прес-конференција на независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, која е поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, провокациите на новинари блиски до власта останаа без успех.

Саше Политико кој постави неколку прашања, кои секако беа легитимни, нападна жестоко, мислејќи дека Арсовска ќе реагира нервозно, но таа му одговори сосема смиерно. Нервозата се пренесе на другата страна.

Арсовска мирно ја напушти прес-конференцијата, а Политико тргна во герила новинарство со изговор дека сака да постави уште некое прашање. Сепак, обезбедувањето на Данела го спречи до физичко доближување, по што стана уште понервозен.

РЕКЛАМА

Очигледна е нервозата и кај СДСМ и новинарите блиски до владејачката партија.
Погледнете го видеото:Тука

- Реклами -