19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСиндикат на полицијата: Доста е со понижувањето и срамот за МВР, бараме...

Синдикат на полицијата: Доста е со понижувањето и срамот за МВР, бараме оставка на Спасовски веднаш

Синдикатот на полиција во Македонија реагира дека Министерството во изминативе неколку години станало предмет на подбив кај граѓаните, поради што бараат оставка од министерот, Оливер Спасовски.

Не можам а да не реагирам за тоа како едно најдобро Министерство за внатрешни работи во изминативе години стана предмет на подбив кај граѓаните на Република Македонија.

Секако лично ВЕРУВАМ И УБЕДЕН сум дека најзаслужен без никаков сомнеж е министерот Оливер Спасовски, кој во изминативе години успеа да го допре дното а сигурен сум и подоле од тоа во сите области кои „вода може да му носат“ неговите претходници.

Но, благодарение на Синдикат на Полиција во Македонија – СПМ, колку толку успеавме барем малку да го балансираме нанесениот срам, понужување, распоредување, вознемирување итн, итн…..

ДОСТА Е СО ВАКВОТО ПОНИЖУВАЊЕ, Министре Спасовски, како претседател на СПМ, во мое име и во име на нашето членство БАРАМ ТВОЈА ОДГОВОРНОСТ И ОСТАВКА ВЕДНАШ – реагира претседателот на СПМ Орце Коцевски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...