19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЉубовна драма во Ресен: Бившата сопруга му ја истепала новата девојка на...

Љубовна драма во Ресен: Бившата сопруга му ја истепала новата девојка на нејзиниот сопруг.

Во текот на вчерашниот ден во 14:11 часот во Полициската станица Ресен, 35-годишен жител на ресенско село пријавил дека околу 14 часот дошла неговата сопруга Д.Н.(31), со која се во бракоразводна постапка, заедно со нејзината мајка и физички ги нападнале баба му и неговата девојка, по што Д.Н. се обидела со нож да го повреди него.
Полициски службеници излегле на местото и од Д.Н. бил одземен ножот.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...